Tarih boyu birçok medeniyete ev sahipliği yapmış Kudüs; bu medeniyetlerden mimari ve tarihi açıdan olduğu kadar, mutfak kültürü açısından da etkilenmiştir. Kudüs'te özellikle Arap mutfağı ve Yahudi mutfağının örneklerini bulabilirsiniz. Musevi restaurantlarına giderseniz inanç dolayısıyla; cheesburger, salamlı pizza vb. et ve süt ürünlerini bir arada içeren yemekler bulamazsınız. 


Ancak mutfakları çok zengin olduğundan her zevke göre yemek yenilebilecek yer bulmak mümkün. Dünua mutfaklarından örnekler sunan lüks restaurantlar ya da fast food zincir restaurantları bulabilirsiniz. Ortadoğu'daki diğer yerlere göre biraz daha pahalı bir şehirdir.

Ermeni Mahalleesinde geleneksel Ermeni yemeklerini, Hristiyan Mahallesinde Ortodox yemeklerini ve Müslüman Mahallesinde Ortadoğu ve Arap yemeklerini bulabilirsiniz. Ayrıca hemen her köşe başında falafel, humus ya da şuvarma yapan ekonomik dükkanlar bulabilirsiniz.  Falafel nohuttan yapılan ve dürüme sarılarak yenilen bir yemektir. Şuvarma ise çevirme kelimesinden gelir ve döner benzeri bir yemektir. Humus bildiğimiz humustan daha farklı bir tada sahiptir.

Denemenizi tavsiye ederiz.