MİRAC KANDİLİ KUDÜS PROGRAMI

Eriha/Lut Gölü/El Halil/ Beytlahm/Yafa
14 HAZİRAN – 17 HAZİRAN  2012
4 GÜN / 3 GECE

 

kudus turu1.Gün:       (14 HAZİRAN PERŞEMBE)     İstanbul- Amman- Eriha- Lut Gölü-Kudüs
İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Dış hatlar gidiş terminali  Seyahatname Turizm  ön check in masası  önünde saat 06.00’ de buluşma. Pasaport ve bagaj işlemlerinden sonra Royal Wings Havayolları ile  08.10’ da Amman’a  hareket,  10.25’ de varış. Amman Havalimanından özel otobüsümüzle  Kral Hüseyin  köprüsünden Kudüs’e hareket. Onbin yıllık dünyanın en eski şehri Eriha şehrinin gezilmesi. Dünyanın en çukur bölgesi, deniz seviyesinden 400 m aşağıda bulunan  Lut Kavminin helâk olduğu, içinde hiçbir canlının yaşamadığı, Sodom ve Gomore şehirlerinin altında kaldığı Lut Gölü (Ölü Deniz)’nün görülmesi ve  Hz. Musa (a.s)’ın makamının ve külliyesinin  ziyaretinin ardından Kudüs’e hareket. Otelimize varış ve akşam yemeğinin ardından Yatsı namazı için Mescid-i Aksa’ya gidiş dönüş.Geceleme otelimizde.

 

kudus turu2.Gün(15 HAZİRAN CUMA) Kudüs- Mescid-i Aksa
Kahvaltı otelimizde. Mescid-i Aksa ve çevresi gezisi için Mescid-i Aksa’ya  geliş. Çile yolu, Kıyam Kilisesinin görülmesinin ardından Hz. Ömer (r.a)’ın Kudüste ilk namazını eda ettiği ve Emeviler zamanında yaptırılan Hz. Ömer Mescidini ziyaret. Hz. Davud (a.s)’ın  kabrini ziyaret. Cuma namazı sonrası Harem El Şerif ziyaretleri; Mescid-i Aksa , Kubbet`üs-Sahra,  Muallak Taşı,  Burak, Mervan Mescidi, Memluk ve Osmanlı dönemlerinden kalma eserlerin görülmesi. Yahudiler için dünyadaki en kutsal mekan Ağlama Duvarının da görülmesin ardından  sahabe  Ubade bin Samit ve Şeddad bin Evs’in kabirlerini ziyaret. Hz. Meryem ‘in doğduğu evin görülmesi.   Mescid-i Aksa Camiinde kılınacak Akşam ve Yatsı namazlarından sonra  akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 

 

 

kudus turu
3.Gün (16 HAZİRAN CUMARTESİ)                El Halil- Beytlahm
Sabah namazı için  Mescid-i Aksâ’ ya gidiş ve dönüş. Otelde alınacak kahvaltıdan sonra El Halil şehrine hareket. Bölge halkı tarafından 4. Harem olarak ifade edilen Harem-i İbrahîmî’yi,  Hz. İbrahim, Hz. İshak, Hz. Yakup, Hz. Yusuf Peygamberlerin  ve zevcelerinin bulunduğu külliye ve camii ziyaretin ardından Helhul kasabasındaki Yunus Peygamberin kabrini ziyaret ve Beytlahm şehrine geçiş. Hz. İsâ (a.s )’ ın doğduğu mağaranın ve üzerine yapılan kilisenin gezilmesi. Akşam, yatsı namazlarının edası ve “Mirac Kandili  Programı”  için  Mescid-i Aksa’ ya gidiş  dönüş. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 

4.Gün (17 HAZİRAN PAZAR)                         Kudüs-Yafa-Amman-İstanbul
Sabah namazı için  Mescid-i Aksâ’ ya gidiş ve dönüş. Otelde alınacak kahvaltıdan sonra Zeytin Dağına hareket, buradan kuşbakışı Kudüs’ ü temaşa, Sahabî Selman El-Farisî ve Râbia’tül Adeviyye  hazretlerinin türbelerini ziyaret. Osmanlı eserlerinin görülmesi için Yafa şehrine hareket ve şehir turunun ardından  Bahriye Camisi, Hamidiye Külliyesi, Sultan Abdülhamit Han’ın tahta çıkışının 25. Yılı münasebetiyle  yapılan Saat Kulesi, karakol binası ve diğer esrelerin görülmesinin  ardından Amman’a Hareket. Sınırdaki gümrük işlemlerinden sonra Amman havalimanına hareket ve saat 21.20 da İstanbul’a hareket ve 23.40 ‘da varış.
“İstanbul’a Hoş Geldiniz”

 

İki kişilik odada kişi başına  825 Euro
Tek kişilik oda farkı  200 Euro

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER
* İstanbul - Amman - İstanbul ekonomik sınıf uçak bileti,
* 5* Land Mark  Otelde 3 gece,    açık büfe sabah kahvaltısı  ve akşam yemekli  konaklama,
* Programda belirtilen tüm turlar, ulaşım ve rehberlik hizmetleri,
* Müze ve ören yerleri giriş ücretleri,
* Vize ücretleri ve işlemleri,
* Seyahat Sigortası,
* Seyahatname Turizm rehberlik hizmetleri.

 

FİYATA DAHİL OLMAYAN  HİZMETLER
* Şahsi harcamalar ve yemeklerde alınacak ekstra içecekler
* Otel ekstralar
* Öğle yemekleri
* Yurtdışı çıkış harcı.

 

ÖNEMLİ HUSUSLAR
* Pasaport geçerlilik sürenizin seyahat tarihinde en az 6 ay olması gerekmektedir.
* Pasaport fotokopilerinizin seyahat tarihinden 20 gün önce acentemize iletmeniz gerekmektedir.
* Programda belirtilen ziyaret yerleri ve güzergâhlar, yerel şartlara göre değişiklik arz edebilir.
* Havayolları rötarları ve yerel yönetimlerin müsaade etmediği güzergâh ve ziyaret yerlerinin
   programdan çıkartılmasından acentemiz sorumlu değildir.
* İsrail`e girişlerde hükümetin uygulamış olduğu çok sıkı güvenlik tedbirleri sebebiyle İsrail gümrüğünden geçişimiz bazen gereğinden uzun sürebilmektedir. Bu süre bazen 3 ile 5 saati dahi bulabilmektedir. İsrail hükümeti genelde genç beyler ve hanımefendileri ülkeye girişte fazlası ile kontrole tabi tutmaktadır. İsrail vizesinin alınmış olması ülkeye girebileceğiniz manasını maalesef taşımamaktadır.
* Erkek misafirlerimizin  yanlarına mutlaka “beyaz takke” almalıdırlar. Aksi takdirde ilgili makamlar tarafından “Kippa” giymek zorunda bırakılabilirler.
* Seyahatname Turizm, havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları, kalkış yeri ve uçak saatleri değişebilir. Tüm saatlerin hareket tarihinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

 

REZERVASYON
0850 532 27 37 - 0542 431 46 86
cagrimerkezi@seyahatdanismani.com