PEYGAMBERLER VE NEBİLER DİYARI KUDÜS TURU
MİRAC KANDİLİ & CUMA NAMAZI MESCİD-İ AKSA’DA
4 GÜN / 3 GECE

1. Gün, 14 Haziran Perşembe Günü       : Saat 06.00’da İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı dış hatlar terminali Seyahatname Turizm kontuarı önünde buluşma. Check-in işlemlerinin tamamlanmasından sonra, Royal Wings Havayollarına ait uçak ile saat 08.00’da Amman’a uçuş. Saat 10.25’de Amman’a varış. Gümrük işlemlerinden sonra otobüsümüzle Kudüs’e hareket. Yaklaşık 45 dakikalık yolcuk sonrası gümrüğe varış. Gümrük işlemlerinden sonra yaklaşık normalde bir saatlik yolculuğun ardından Kudüs’e varış. Kudüs’e giderken yol üstünde Ölü Denizi (Lut Gölü) geziyoruz. Daha sonra dünya tarihinin en eski şehirlerinden olan ERİHA şehrinde bir süre istirahat ve şehir turunun akabinde Emevi döneminden kalma Hişam’ın sarayının görülmesi ve hareket. Yol üstünde Hz. Musa’nın külliyesini ve makamını ziyaret ettikten sonra Kudüs’e varış ve otele yerleşme. Otelde akşam yemeği ve geceleme.

 

2. Gün, 15 Haziran Cuma Günü              : Sabah namazı için Mescid-i Aksa’ya gidiş dönüş, Namazdan sonra kahvaltı otelde. Kahvaltıdan sonra eski Kudüs şehri ve çarşılarını gezerek ve Çile yolundan geçerek kıyamet kilisesine varış. Burayla ilgili bilgilendirmenin ardından Hz. Ömer Camii’ni ziyaret ettikten sonra Hz. Davud’un kabrinin ziyaret edilmesi ve Ağlama duvarının görülmesinden sonra, tarihi Kudüs çarşılarını gezerek Mescid-i Aksa’ya gidiş. Burada (açık olduğu takdirde) İslam Eserleri Müzesini ziyaret, Burak Mescidinin ziyaret edilerek görülmesi, Cuma namazının kılınmasından sonra Mervan Mescidinin Gezilmesi, serbest zaman. Otelde akşam yemeği, Yatsı namazı için Mescid-i Aksa ya gidiş, namazdan sonra otele dönüş ve geceleme.

 

3. Gün, 16 Haziran Cumartesi Günü      : Sabah namazı için Mescid-i Aksa’ya gidiş dönüş. Kahvaltıdan sonra EL HALİL’e hareket. Yaklaşık bir saatlik yolculuktan sonra El Halil şehrine varış. Halilürrahman Camiinde Hz. İbrahim, Hz. İshak, Hz. Yakup ve Hz. Yusuf (hepsine selam olsun)  Peygamberlerin ve zevcelerinin kabirlerinin ziyaret edilmesinden sonra Kudüs’e dönüş. Yol üzeri BEYTLAHM şehrine uğrayarak Hz. İsa a.s. doğduğu yer olan kutsal doğuş kilisesinin ziyaret edilmesi ve Kudüs’e dönüş. Otelde akşam yemeği, Yatsı namazı ve Mirac Programı için Mescid-i Aksa’ya gidiş dönüş, otelde geceleme.

 

4. Gün, 17 Haziran Pazar Günü              : Sabah namazı için Mescid-i Aksa’ya gidiş dönüş. Kahvaltı sonrası otelden ayrılış ve Zeytin dağına hareket, Selman-ı Faris-i ve Rabiatul Adeviyye’nin makamlarının ziyaret edilmesinin ardından panoramik Kudüs manzarasının görülmesi ve Yafa şehrine varış. Burada (Yafa’da) Şehir turu, ve Hasan Paşa Camii ile Sultan Abdülhamid’in yaptırdığı saat kulesi ve Osmanlı çeşmesinin görülmesi, Hasan Paşa camiinde kısa bir mola’dan sonra Amman’a hareket. Bir saatlik kara yolculuğundan sonra gümrüğe varış, Gümrük işlemlerinden sonra 45 dakikalık bir yolculuk sonrası Amman Havalimanına varış. Check in ve pasaport işlemlerinden sonra, saat 21.20’de İstanbul’a uçuş. Saat 23.40’de İstanbul’a hoş geldiniz.

 

 

5 ***** St.George Landmark Hotel

4 **** Golden Walls Jerusalem Hotel

825 €
(İkili Oda’da Kişi Başı Fiyat)

750 €
(İkili Oda’da Kişi Başı Fiyat)

1.025 €
(Tek Kişilik Oda Fiyatı)

950 €
(Tek Kişilik Oda Fiyatı)


00–02 Yaş : 100 €

03–06 Yaş : 400 €
07–12 Yaş : 600 €
Son Başvuru Tarihi : 25/05/2012

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER
* İstanbul – Amman - İstanbul ekonomik sınıf uçak bileti ve Amman - Kudüs - Amman transferi,
* 5* Land Mark Otelde ve 4 **** Golden Walls Jerusalem Hotelde 3 gece, açık büfe sabah kahvaltısı ve akşam yemekli konaklama,
* Programda belirtilen tüm turlar, ulaşım ve rehberlik hizmetleri,
* Müze ve ören yerleri giriş ücretleri,
* Vize ücretleri ve işlemleri,
* Seyahat Sigortası,
* Seyahatname Turizm rehberlik hizmetleri.

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
* Şahsi harcamalar ve yemeklerde alınacak ekstra içecekler
* Otel ekstralar
* Öğle yemekleri
* Yurtdışı çıkış harcı.


ÖNEMLİ HUSUSLAR
* Pasaport geçerlilik sürenizin seyahat tarihinde en az 6 ay olması gerekmektedir.
* Pasaport fotokopilerinizin seyahat tarihinden 20 gün önce acentemize iletmeniz gerekmektedir.
* Programda belirtilen ziyaret yerleri ve güzergâhlar, yerel şartlara göre değişiklik arz edebilir.
* Havayolları rötarları ve yerel yönetimlerin müsaade etmediği güzergâh ve ziyaret yerlerinin programdan çıkartılmasından acentemiz sorumlu değildir.
* İsrail`e girişlerde hükümetin uygulamış olduğu çok sıkı güvenlik tedbirleri sebebiyle İsrail gümrüğünden geçişimiz bazen gereğinden uzun sürebilmektedir. Bu süre bazen 3 ile 5 saati dahi bulabilmektedir. İsrail hükümeti genelde genç beyler ve hanımefendileri ülkeye girişte fazlası ile kontrole tabi tutmaktadır. İsrail vizesinin alınmış olması ülkeye girebileceğiniz manasını maalesef taşımamaktadır.
* Erkek misafirlerimizin yanlarına mutlaka “beyaz takke” almalıdırlar. Aksi takdirde ilgili makamlar tarafından “Kippa” giymek zorunda bırakılabilirler.
* Seyahatname Turizm, havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları,kalkış yeri ve uçak saatleri değişebilir. Tüm saatlerin hareket tarihinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır
.

 

 

REZERVASYON
0850 532 27 37 - 0542 431 46 86
cagrimerkezi@seyahatdanismani.com